fbpx

Kim jest Łukasz Świtek?

Cieszę się, że trafiliście na moją stronę, aby poznać świat mojej fotografii. Z pewnością przeglądając moją stronę, chcielibyście mnie lepiej poznać. Dlatego chciałbym Wam przedstawić swoją osobę właśnie tutaj.  Bardzo ważna jest dla mnie relacja z moimi zakochanymi parami, dzięki temu możemy się lepiej poznać! 

Poniżej kilka słów o mnie!

Dobry fotograf ślubny

Cześć!
POZNAJM SIĘ!
Kim jestem?

Łukasz Świtek z Anną Świtek

Koniec lat 80′ to wtedy przyszedłem na świat w samym centrum Górnego Śląska! Dokładnie było to w 7 rocznicę stanu wojennego. Obecnie mąż mojej wyjątkowej Anny (aniaspiewa.pl) oraz szczęśliwy tata dwójki synów, Wszyscy razem przemierzamy świat walcząc przeciwnościami życia codziennego.

Dlaczego fotograf ślubny?

Pierwsza fascynacja fotografią zaczęła się w 2010 roku, kiedy zakupiłem pierwszy aparat. Zdecydowanie pragnąłem uwieczniać kolejne klatki z codziennego życia. Dlatego w 2013 roku fotografia z zainteresowania stała się moim zawodem. Istotne jest to że moje początki w zawodowej fotografii, to fotografia modowa oraz dziecięca. W rezultacie w 2015 roku zacząłem fotografować swoje pierwsze śluby.  Ze względu na widok emocji z którymi miałem styczność, wiedziałem że fotografia ślubna to jest to co napędza mnie jeszcze bardziej!.

dobry fotograf ślubny

Fotografia ślubna to poważna sprawa – tego dnia nie można powtórzyć!

międzynarodowe wyróżnienia:

Gratuluję Wam decyzji o ślubie!
Szczerze się cieszę, bo uwielbiam pracować z zakochanymi i mam nadzieję,
że powierzycie mi wykonanie wspaniałej pamiątki.
Chcę, aby Wasze zdjęcia ślubne zachwycały i wzruszały podczas wspólnych wieczorów w domu, podczas spotkań rodzinnych i oczywiście na facebooku. Do pracy podchodzę bardzo odpowiedzialnie. Wiem, że tworzę wspomnienia
nie tylko dla Was, ale również dla Waszych dzieci, wnuków i następnych pokoleń – to poważna sprawa!
Towarzyszyłem w dniu ślubu ponad trzystu parom i wiem na czym polega moje zadanie.
Wspaniałe zdjęcia to jedno, a pomoc, życzliwość i zaangażowanie to wartość dodana,
którą dzielę się zupełnie bezinteresownie – po prostu czuję wagę otrzymanego zaufania i
przeżywam Wasz niezapomniany dzień razem z Wami.

Dlatego zapoznajcie się proszę z moją ofertą – najlepszą, jaką poznaliście
bo płacąc tylko raz otrzymacie w komplecie wiedzę i doświadczenie zdobywane przez lata.

Zdjęcia ślubne!

Fotograf weselny,
zdjęcia ślubne!

Łukasz Świtek fotograf ślubny

fotografia ślubna z wyboru

Fotografem ślubnym jestem z wyboru i zamiłowania do tej profesji. Dążę do perfekcji realizując każdy ślub, wesele i plener.
Z każdym sezonem rozwijam swój warsztat fotograficzny oraz postprodukcji, wychodzę z założenia, że najważniejszy jest efekt końcowy w postaci reportażu ślubnego i sesji plenerowej.

Dlatego chciałbym aby moje pary były świadome i wybierały swojego fotografa nie ze względu na cenę tylko na jakość.

By fotograf w pełni mógł wykonać to zadanie, potrzeba jeszcze perfekcyjnego przygotowania i pozytywnego podejścia do każdego zlecenia ślubnego.
To właśnie pozytywną atmosferę cenię sobie najbardziej w dniu ślubu, dlatego zachęcam Was byśmy mieli okazję do spotkania i wspólnego poznania.
Tak by Wasz fotograf ślubny, był Waszym dobrym znajomym.
Zanim zaczniecie oglądać moje zdjęcia zwróćcie uwagę w szczególności na zdjęcia z zabawy weselnej – to najbardziej odróżnia mnie od innych fotografów!
Tworzę klimat!

Co mnie wyróżnia?

Spośród budżetowych fotografów?

SPECJALIZACJA

To moje ulubione określenie. Kryje się za tym prosty fakt, że zajmuje się wyłącznie fotografią ślubną. Dzięki temu, do obróbki, fotografowania czy innowacji – zawsze podchodzę z pełnym zapasem energii i motywacji. Ciągle pracuje nad tym, by moja praca przynosiła najlepsze rezultaty, oddając Wam świetne zdjęcia.

SZYBKOŚĆ OBRÓBKI

Bardzo duży nacisk kładę na obróbkę zdjęć. Naczelną zasadą jest nieprzekraczanie 60 dni od ślubu. Sam doskonale wiem, że człowiek żyje tymi pozytywnymi emocjami jeszcze na długo po
ślubie, ale… chciałoby się zobaczyć jak to wyglądało na zdjęciach. Właśnie dlatego, jest to takie ważne.

EMOCJE I NATURALNOŚĆ

Najważniejszym celem jest oczywiście kompleksowe zarejestrowanie przebiegu całego dnia ślubu. Jednak kładę duży nacisk na naturalność, a w szczególności “chwytanie” pozytywnych emocji, towarzyszących Wam i gościom weselnym. Do tego celu, posługuje się odpowiednim sprzętem i sposobem fotografowania.

BACKUP PLIKÓW

Ten punkt powinien być chyba najważniejszy. Całość sukcesu, przeważnie zależy od najmniejszych elementów. Tak jak w aparacie najważniejsza jest karta pamięci, tak z dnia ślubu najważniejsze są pliki zdjęć. Dlatego, kopiuje je w 3 niezależne i rozlokowane miejsca, by nikt i nic nie mogło ich zniszczyć i przechwycić.

DOŚWIADCZENIE

Wedle mojej definicji, doświadczenie to nie tylko czas, który zajmujemy się danym zajęciem, ale cały ogół testów, pomysłów, innowacji i myślenia, który poświęcamy na to by być w czymś coraz lepszym. Choć moje doświadczenie jest kilkuletnie, to większą rolę uznaje dla wszelkich innowacji, które wiele mnie nauczyły.

BACKUP SPRZĘTU

To kolejny niesamowicie ważny punkt. Jednoczesny zapis na dwie karty pamięci to raz, dwa to czekający w zapasie kolejny aparat, który może być użyty w przypadku awarii. Wszystko jest dobrze, do momentu sytuacji wyjątkowej. Dzień ślubu jest NIEPOWTARZALNY, dlatego nie ma tam miejsca, na półśrodki i cięcie kosztów.

WIEDZA

Nie tyle chodzi mi o sam stan posiadania wiedzy. Kładę duży nacisk na ciągłe kształcenie i sprawdzanie aktualności swojej wiedzy w
zderzeniu z obecnymi trendami i potrzebami Par Młodych. Świat się zmienia, nasze potrzeby się zmieniają, a co najważniejsze, zmienia się technologia, której ciągle powinniśmy się uczyć.

OBRÓBKA

To moja wielka chluba. Moja obróbka jest oparta na wieloletnim doświadczeniu. Obrabiam zdjęcia w taki sposób, by były zachwycające i ponadczasowe. A co najważniejsze, posługuje się wypracowanym stylem, który powoduje, że wszystkie zdjęcia mają wspólny składnik, dzięki któremu ogląda się je z przyjemnością.

SPRZĘT

To kluczowy element całej układanki. Wiele jest głosów, że to fotograf robi zdjęcia, a nie sprzęt – zgadzam się. Ale jeszcze bardziej zgadzam się z tym, że w reportażu ślubnym, potrzebny jest sprzęt z najwyższej półki. Niejednokrotnie w dniu ślubu, mam do czynienia z trudnymi warunkami, a wtedy sprzęt ma istotne znaczenie.

PRAWO I PODATKI

To ważny punkt, szczególnie w ujęciu obecnej sytuacji politycznej. Krótko mówiąc, macie pewność że, prowadzę działalność gospodarczą, która jest opodatkowana i rejestrowana na terenie Polski. W przypadku kontroli US lub instytucji administracyjnych, nie będziecie mieli z tego tytułu żadnym nieprzyjemności.

PRZYGOTOWANIE

Choć chciałbym, to nie jestem człowiekiem spontanicznym. Jednak w tej branży jest to akurat – ogromny atut. Do dnia ślubu i wesela,
przygotowuje się w sposób kompleksowy i bardzo staranny. Zbieram od Was wiele informacji, które pozwolą mi wykonać świetne zdjęcia, ale i odnaleźć się w Waszej rodzinie.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Nawiązując ze mną współpracę, macie pewność że obsłużę Waszą uroczystość od A do Z, a efektem tego będzie komplet składający
się z kilkuset zdjęć nagranych na płyty i pendrive oraz kilkadziesiąt odbitek na wysokiej jakości papierze fotograficznym. Dodatkowo wykonuję galerię zdjęć, którą możecie udostępniać znajomym.

WSPÓŁPRACA

Każda Para, to nowa historia. Kładę duży nacisk na naszą relację, by była przynajmniej koleżeńska. Po co? Po to, byście dobrze czuli się
w moim towarzystwie i w dniu ślubu, czuli się wzmocnieni moją energią. Natomiast w czasie sesji plenerowej, dobra relacja pozwala na uruchomienie rezerw emocji i uczuć.

PLENER

To te zdjęcia, są najczęściej używane przez Pary Młode. Wieszają je na ścianach, robią wydruki, podziękowania dla rodziców i dziadków itp. Wszystko dzięki temu, że zdjęcia robimy w pięknych miejscach, w odpowiednim czasie i jesteście wtedy wyluzowani oraz ustawiani przede mnie w naturalny sposób.

MIEJSCA I WARUNKI

Słów kilka do sesji plenerowej. Dysponuje bazą kilkudziesięciu miejsc na sesje plenerowe, które dobierzemy do Waszych preferencji. No i oczywiście kładę nacisk na to, byśmy sesję plenerową wykonali w odpowiednich warunkach pogodowych, tak by z tej sesji wydobyć maksymalną dawkę atrakcyjności.

TO COŚ

Moje zdjęcia mają TO COŚ. Sam nie wiem, jak to nazwać, ale często słyszę to określenie. Sądzę że jest to mieszanka mojej osoby, mojego stylu pracy i obróbki oraz par dla których mam przyjemność pracować. Jest to niepowtarzalny element, który
uwidacznia się na moich zdjęciach.

PASJA

Kolejne z moich ulubionych określeń. Pasja jest chyba, najważniejszym elementem każdego szanującego się fotografa ślubnego. Pasja jest kołem zamachowym, do każdej innej czynności. To dzięki pasji, mam ciągły przypływ energii do
tworzenia coraz lepszych reportaży ślubnych i sesji plenerowych.

CENA

Choć ceny moich usług są zdecydowanie wyższe, od budżetowych fotografów, to są zdecydowanie niższe od cen popularnych fotografów będących na fali. Swoje ceny nazywam – przyzwoitymi,
mając na uwadze to, że zdjęcia pozostaną najważniejszą pamiątką.